Ator | Papel | |
---|---|---|
Justin Roiland | Rick Sanchez / Morty Smith (voice) | |
Chris Parnell | Jerry Smith (voice) | |
Spencer Grammer | Summer Smith (voice) | |
Sarah Chalke | Beth Smith (voice) | |
James Callis | Pat Gueterman / Courier Flaps (voice) | |
Tricia Helfer | Donna Gueterman / Federation Robot (voice) | |
Arin Hanson | Photography Cyborgs / Three-Eyed Prisoner (voice) | |
Dan Harmon | Birdperson / Wedding Singer / Screaming Sun (voice) | |
Tom Kenny | Squanchy / Bartender / Customs Gromflomite (voice) | |
Nolan North | Alien News Anchorman / Agent Gribbles (voice) | |
Kari Wahlgren | Rick's Computer / Alien News Anchorwoman (voice) | |
Justin Roiland | Mr. Poopybutthole (voice) | |
Cassie Steele | Tammy Gueterman (voice) |
Nome | Trabalho |
---|---|
Ryan Elder | Main Title Theme Composer |
Richard Grieve | Executive Producer |
Jeremy Gilfor | Writers' Assistant |
Kirstin Moser | Production Accountant |
Colton Dempsey | Executive Producer's Assistant |
Emily Deere | Line Producer |
James A. Moore | Sound Re-Recording Mixer |
Lee Harting | Producer |
Ollie Green | Executive Producer |
Walter Newman | Executive Producer |
Sydney Ryan | Producer |
Rob Schrab | Co-Executive Producer |
Anne Lane | Producer |
Scott Marder | Executive Producer |
Jonathan Roig | Producer |
Michael Kellner | Writers' Assistant |
Cynthia Turkington | Production Accountant |
Kevin Nodel | Executive Producer's Assistant |
Trymaine Thomas | Production Accountant |
Ricardo Watson | ADR Recording Engineer |
Hunter Curra | Supervising Sound Editor |
Corbin Bumeter | Sound Effects Editor |
Matthew Enright | Production Manager |
Johnny Tesoro | Supervising Animation Director |
Nathan Litz | Series Director |
Tina Chow | Executive Producer |
Ricardo Watson | Dialogue Editor |
Katelyn Semer | Casting Assistant |
Stephanie Troncoso | Production Coordinator |
Jennifer Vogan | Assistant Production Manager |
Anthony Alfonso | Production Manager |
Suzanne St. Clair | Co-Producer |
Deirdre Brenner | Producer |
Rafael Hurtado | Other |
Elisa Phillips | Lead Character Designer |
Jason Boesch | Assistant Art Director |
Wes Archer | Other |
Monica Mitchell | Supervising Producer |
James Siciliano | Co-Executive Producer |
Nick Rutherford | Co-Executive Producer |
Alex Rubens | Co-Executive Producer |
Albro Lundy IV | Co-Executive Producer |
Steve Levy | Co-Executive Producer |
Heather Anne Campbell | Co-Executive Producer |
Robert McGee | Casting |
Ruth Lambert | Casting |
Dan Harmon | Executive Producer |
Justin Roiland | Executive Producer |
James A. Fino | Executive Producer |
Joe Russo | Executive Producer |
J. Michael Mendel | Producer |
Ryan Elder | Original Music Composer |
Keith Crofford | Executive Producer |
Wes Archer | Director |
Tom Kauffman | Writer |