Ator | Papel | |
---|---|---|
Priyanka Chopra Jonas | Alex Parrish | |
Jake McLaughlin | Ryan Booth | |
Johanna Braddy | Shelby Wyatt | |
Russell Tovey | Harry Doyle | |
Blair Underwood | Owen Hall | |
Marlee Matlin | Jocelyn Turner | |
Alan Powell | Mike McQuigg | |
Graham Rogers | Caleb Haas | |
Marcia Cross | President Claire Haas | |
Hunter Parrish | Clay Haas Jr. | |
Krysta Rodriguez | Maxine Griffin | |
Dennis Boutsikaris | Henry Roarke | |
Jon Kortajarena | Felix Cordova | |
Fredric Lehne | Maxwell Fletcher | |
Elisabeth Waterston | Alice Winter | |
Todd Alan Crain | Peter Theo | |
Jessica Savage | Jogger | |
Jeff Kim | Reporter |
Nome | Trabalho |
---|---|
Mark O'Brien | Location Manager |
Moshe Bardach | Producer |
Cole Maliska | Producer |
Matthew Glasner | Casting |
Rosalie Joseph | Casting |
Robert W. Egami | Post Production Supervisor |
Clinton Shorter | Original Music Composer |
Joe Webb | Executive Story Editor |
Gideon Yago | Co-Producer |
Stephen Welke | Co-Producer |
Adam Armus | Executive Producer |
Russell Lee Fine | Executive Producer |
Michael Seitzman | Executive Producer |
Julia Cohen | Co-Executive Producer |
Dave Kalstein | Co-Executive Producer |
Tom Mularz | Co-Executive Producer |
Brandon Guercio | Supervising Producer |
Christina Davis | Consulting Producer |
Mace Matiosian | Supervising Sound Editor |
Matt Vowles | Sound Re-Recording Mixer |
Lisle Engle | Sound Re-Recording Mixer |
Dana Covarrubias | Costume Designer |
Bill Stevens | Production Accountant |
Mark Gordon | Executive Producer |
Robert M. Sertner | Executive Producer |
Nicholas Pepper | Executive Producer |
Robert J. Ulrich | Original Casting |
Alexandra Newman | Original Casting |
Gideon Yago | Writer |
Allyson C. Johnson | Editor |
Logan Slakter | Writer |
Jennifer Chambers Lynch | Director |
Stephanie Barnes | Makeup Department Head |
Alexander Ragona | Assistant Editor |
Joseph Trapanese | Original Music Composer |
Amy Lynn | First Assistant Director |
Melanie Mander | Script Supervisor |
Beth Schacter | Producer |
Alexandra Mazur | Set Decoration |
John Velez | Chief Lighting Technician |
Jason Hightower | Second Assistant Director |
Jennifer Johnson | Hair Department Head |
Nicola Benizzi | "B" Camera Operator |