Ellen Milet | Costume Design |
Cristiano Calvet | Title Designer |
Isabella Raja Gabaglia | Assistant Director |
Carla Neuma | Continuity |
Roberto Stein | Title Designer |
Andre Romano | Title Designer |
Bruna Bueno | Casting |
Paulo Jorge Correa | Editor |
Juliana Fayet | Continuity |
Fabíola Lyra | Continuity |
Flávio Mac | Title Designer |
Carybe Affonso | Continuity |
Ian Murray | Music Editor |
João Paulo Mendonça | Original Music Composer |
João Paulo Mendonça | Music Producer |
João Paulo Mendonça | Orchestrator |
Marcel Klemm | Music Director |
Saulo Silva | Colorist |
Marina de Martha Pena | Colorist |
Veridiana Gaertner | Assistant Costume Designer |
Patricia Rodrigues | Assistant Costume Designer |
Janine Paim | Assistant Costume Designer |
Magda Rodrigues | Assistant Costume Designer |
Norma Moreira | Assistant Costume Designer |
Márcio Maciel | Assistant Costume Designer |
Patricia Marinho | Assistant Costume Designer |
Laura Lima | Assistant Costume Designer |
Marianna Luz | Assistant Costume Designer |
Marco Andre | Assistant Costume Designer |
Igor Azevedo | Assistant Costume Designer |
Andre Rodrigues Valentin | Lighting Production Assistant |
Leandro Nascimento Souza | Lighting Production Assistant |
Roberto Tricarico | Lighting Camera |
Geilson Tavares | Assistant Camera |
Alessandro Santos | Assistant Camera |
Erich Reiter | Camera Operator |
Henrique Prudente Periard | Lighting Production Assistant |
Conrado Roel | Lighting Camera |
Thiago Motta | Camera Operator |
Gustavo de Moraes Navegantes | Lighting Production Assistant |
Wilson Nunes | Gaffer |
Miqueias Lino | Gaffer |
Moises Monteiro | Lighting Production Assistant |
Thiago Jardim | Lighting Production Assistant |
Cris Leccioli | Camera Operator |
Jordan Ferreira | Assistant Camera |
Jessica Girard | Lighting Production Assistant |
Roberto Martins Gomes | Assistant Camera |
Gabriel Coelho de Oliveira | Lighting Camera |
Jorge Bernardo | Assistant Camera |
Frederico Castilho | Camera Operator |
Rodrigo Jose Sampaio da Silva | Lighting Production Assistant |
Andre de Sousa | Lighting Production Assistant |
Eduardo Simas | Visual Effects Coordinator |
Fernando Leka | Visual Effects Coordinator |
Tony Cid Guimarães | Visual Effects |
Leonardo Faria | Visual Effects |
Diego Oliveira | Special Effects |
João Paulo Lacerda | Foley Recordist |
João Paulo Lacerda | Sound Effects Editor |
Ian Murray | Sound Re-Recording Mixer |
Marcel Moraes Almeida | Dialogue Editor |
Marco Salles | Sound |
Paulo Ricardo Nunes | Sound |
Eduardo Keller | Dialogue Editor |
Eduardo Keller | Sound |
Marcelo Arruda | Sound |
Youssef Jordy | Sound Effects Editor |
Youssef Jordy | Sound |
Silvio Trioani | Art Department Assistant |
Delio Xavier | Art Department Assistant |
Luiz Sisinno | Assistant Art Director |
Marcos Tadeu | Art Department Assistant |
Diego Rangel | Art Department Assistant |
Rafaela Seabra | Art Department Assistant |
Paulo Lisboa Pereira | Art Department Assistant |
Lucas Osório | Assistant Art Director |
Jade Mariani | Assistant Art Director |
Celsius Leonardo | Art Department Assistant |
William Alves | Editor |
Renata Otomura | Art Direction |
Rita Peçanha | Continuity |
Ronaldo Ferreira Lopes | Art Department Assistant |
Camila Leite | Art Department Assistant |
Gisselle Lannes | Art Department Assistant |
Fátima Guinard | Assistant Art Director |
Stellio Rosa de Almeida | Art Department Assistant |
Ipojucam de Jesus | Art Department Assistant |
Rafael Guendes de Almeida | Art Department Assistant |
Julio Cesar Pinto Brandão | Art Department Assistant |
Luiz Antonio Pereira da Silva | Art Department Assistant |
Kaira Martins | Assistant Director |
Raquel Mohrez | Assistant Director |
Veronica Ruiz | Assistant Director |
Lucas Carvalho | Assistant Director |
Rosanna Garcia | Casting |
Luiz Henrique Campos | First Assistant Director |
Guga Feijó | Art Direction |
Lavinia Bizzotto | Casting |
Andre Calvacanti | Casting |
Marcelo Aquino | Casting |
Chris Moura | Editor |
Diogo Ribeiro | Editor |
André Leite | Editor |
Joao Marins | Editor |
Bruno Mauro | Editor |
Flávio de Assis Casesque | Cinematography |
Fabricio Tadeu | Cinematography |
Pablo Baião | Cinematography |
Nelson Nadotti | Writer |
Vinícius Vianna | Writer |
João Paulo Mendonça | Music |
Marcio Haiduck | Writer |
André Felipe Binder | Director |
Mauro Mendonça Filho | Director |
Mauro Pinheiro Jr. | Director of Photography |