Devin Stoutley | Visual Effects |
Shaila Tobin | Visual Effects |
Michele Clapton | Costume Design |
Carolyn Strauss | Executive Producer |
Ramin Djawadi | Original Music Composer |
George R. R. Martin | Co-Executive Producer |
Vince Gerardis | Co-Executive Producer |
Robert Sterne | Casting |
Nina Gold | Casting |
Frank Doelger | Executive Producer |
Christopher Newman | Producer |
Deborah Riley | Production Design |
Greg Spence | Producer |
Lisa McAtackney | Producer |
Guymon Casady | Co-Executive Producer |
George R. R. Martin | Novel |
Bryan Cogman | Co-Executive Producer |
Brooke Lyndon-Stanford | Visual Effects Supervisor |
Paul Zeke | Visual Effects |
Ronan Binding | Animation |
David Nutter | Executive Producer |
Duncan Muggoch | Producer |
Miguel Sapochnik | Executive Producer |
Oral Norrie Ottey | Editor |
Gemma Jackson | Production Design |
Robert Sterne | Casting |
Martin Kenzie | Director of Photography |
Nina Gold | Casting |
David Nutter | Director |
Rob Cameron | Set Decoration |
Lisa McAtackney | Line Producer |
Michele Clapton | Costume Designer |
Ramin Djawadi | Music |
Bryan Cogman | Story Editor |
Evyen Klean | Music Supervisor |
Paul Herbert | Stunt Coordinator |
Rainer Gombos | Visual Effects Supervisor |
Steve Kullback | Visual Effects Producer |
Alanna Riddell | Script Coordinator |
Lisa Byrne | Production Coordinator |
Frank Walsh | Supervising Art Director |
Ashleigh Jeffers | Art Direction |
Heather Greenlees | Art Direction |
Jane Burrows | Script Supervisor |
Rachael Webb-Crozier | Costume Supervisor |
Anna Harrison | Third Assistant Director |
Stuart Brisdon | Special Effects Supervisor |
Alan Freir | Assistant Editor |
David Klotz | Music Editor |
Lynda Marshall | Script Supervisor |
Nick Thomas | Third Assistant Director |
Jesse Parker | Assistant Editor |
Adam Chazen | Visual Effects Coordinator |
Raymond Kirk | First Assistant Director |
Enda Doherty | Second Assistant Director |
Juri Stanossek | Visual Effects Supervisor |
Brendan Rankin | Assistant Art Director |
Max Berman | Assistant Art Director |
Rick Camera | Sound Recordist |
Jimmy O'Dee | Stunts |
Belinda McGinley | Stunts |
Jamie Edgell | Stunts |
Rob Cooper | Stunts |
Kramer Morgenthau | Additional Photography |
William Simpson | Storyboard Artist |
Tina Jones | Set Decoration |
Liz Colbert | Graphic Designer |
Kevin Alexander | Hair Designer |
Marcus Shakesheff | Stunts |
Sian Milne | Stunts |
Mark Southworth | Stunts |
Dave Fisher | Stunts |
Michael Byrch | Stunts |
Gary Hoptrough | Stunts |
Martin Pemberton | Stunts |
Chris Newton | Stunts |
Nick Ainsworth | Concept Artist |
Ronan Hill | Production Sound Mixer |
James M.H. Atkinson | Sound Assistant |
Mervyn Moore | Production Sound Mixer |
Paul Engelen | Makeup Designer |
Melissa Lackersteen | Makeup Artist |
Martina Byrne | Makeup Artist |
Daniel Lawson Johnston | Makeup Artist |
Candice Banks | Hairstylist |
Gary Machin | Hairstylist |
Rosalia Culora | Hairstylist |
Zuzana Klimova | Post Production Assistant |
Mark Mostyn | Unit Production Manager |
Stacey Quigley | Production Coordinator |
Sallie Beechinor | Production Coordinator |
Sarah Mooney | Third Assistant Director |
Danijel Krizanovic | Third Assistant Director |
Ivan Veljača | Assistant Art Director |
Tracey Lee | Hairstylist |
Sanja Milic | Makeup Artist |
Iva Kurobasa | Makeup Artist |
Robyn Wheeler | Makeup Artist |
Jonathan Cohen | Stunts |
James Grogan | Stunts |
Snorri Þórisson | Line Producer |
Petur Sigurdsson | Unit Production Manager |
Sara Nassim | Production Coordinator |
Elín Reynisdóttir | Extras Casting |
Áslaug Dröfn Sigurdardóttir | Makeup & Hair |
Helga Rós Hannam | Costumer |
Jonathan Brytus | Associate Producer |
Oliver Butler | Associate Producer |
Arran Topham | Stunts |
Domonkos Pardanyi | Stunts |
Nikola Oreskovic | Stunts |
Leo Woodruff | Stunts |
Matthew Stirling | Stunts |
Phil Lonergan | Stunts |
Jamie McCarty | Stunts |
Gerard Naprous | Stunts |
P.J. Dillon | Additional Photography |
Carla Stronge | Casting |
Kimberley Pope | Concept Artist |
Mark Lowry | Standby Art Director |
Laura Ng | Standby Art Director |
Joanne Hall | Art Department Coordinator |
Gordon Grant | Assistant Set Decoration |
Laura Pollock | Hair Assistant |
David Craig | Assistant Costume Designer |
Melissa Demino | Post Production Supervisor |
Martin Mahon | Post Production Supervisor |
Íde O'Rourke | Post Production Coordinator |
Ingrid Lageder | Post Production Assistant |
Keith Mason | Visual Effects Editor |
Peter Brown | Sound Supervisor |
Rohan Harris | Scenic Artist |
Paul Schiraldi | Still Photographer |
Harpa Elísa Þórsdóttir | Second Assistant Director |
Eilífur Örn Þrastarson | Third Assistant Director |
D.B. Weiss | Writer |
David Benioff | Writer |