Ator | Papel | |
---|---|---|
Missy Peregrym | Maggie Bell | |
Zeeko Zaki | Omar Adom 'OA' Zidan | |
John Boyd | Stuart Scola | |
Katherine Renee Kane | Tiffany Wallace | |
Shantel VanSanten | Nina Chase | |
Jeremy Sisto | Jubal Valentine | |
Alana de la Garza | Isobel Castille | |
Billy Burke | Rowan Quinn | |
Dikran Tulaine | Martin Vickers | |
Hermione Lynch | Arianna Vickers | |
Tawny Cypress | Jillian Starls | |
Francesca Faridany | Jennifer Hilton | |
Hank Strong | Nelson | |
Jasson Finney | Ford | |
Rami Margron | MI5 Agent Dunne | |
Chris Lanceley | MI5 Agent Simon | |
Rick Zahn | Instructor | |
Derek Hedlund | Young Special Agent JT | |
Rachel Kylian | Receptionist | |
G.K. Williams | SWAT Leader | |
Mark McKinnon | SWAT Member | |
Dave Pope | Otan Reis | |
Rodney Richardson | Ray Stapleton |
Nome | Trabalho |
---|---|
Malchus Janocko | Production Designer |
Bart Tau | Director of Photography |
Jonathan Strauss | Co-Producer |
Rachel Cates | Producer |
Claire Demorest | Producer |
Anastasia Puglisi | Supervising Producer |
Joe Webb | Supervising Producer |
Alexander Maggio | Co-Executive Producer |
Thomas Kelly | Co-Executive Producer |
Joe Halpin | Executive Producer |
Christian Jones | Associate Producer |
Heather Michaels | Executive Story Editor |
York Walker | Story Editor |
Rachel Cates | Unit Production Manager |
Amanda Slater | Unit Production Manager |
Catherine Crabtree | Costume Designer |
Heather Danielle Kane | Property Master |
Henriette Lopez | Set Decoration |
Tim Zydel | Leadman |
JoJo McCarthy | Makeup Department Head |
Adam Long | Hair Department Head |
Monica Hoell | Assistant Costume Designer |
Charles Romanello | Construction Coordinator |
Zeynep Netherton | Wardrobe Supervisor |
Maya Goldberg | Second Second Assistant Director |
Aubrey Hoffman | Production Office Coordinator |
Jesse Lectura | Production Secretary |
Nicole Feder | Assistant Unit Manager |
Dustin Bricker | Script Supervisor |
Jake Tinker | Script Coordinator |
Claire Musica | Clearances Coordinator |
Dan Fethiere | Technical Advisor |
Harry Harbourt | Technical Advisor |
Clayton Perry | Production Sound Mixer |
Kenneth Dodd | Gaffer |
Tommy Kerwick Jr. | Key Grip |
Evan Childs | Best Boy Grip |
Josh Batista | Best Boy Electric |
Charlynne J. Hopson | Location Manager |
Seth James | Assistant Location Manager |
Jim Buckman | Transportation Captain |
Jack Buckman | Transportation Co-Captain |
Victor Paguia | Stunt Coordinator |
James Kolpin | Special Effects Coordinator |
Tyler Killer | Boom Operator |
Wilson Rivas | Catering |
Edma Jadan | Craft Service |
Peter Jankowski | Executive Producer |
Arthur W. Forney | Executive Producer |
Rick Eid | Executive Producer |
Alex Chapple | Executive Producer |
Alec Chorches | Producer |
James Bednark | Art Direction |
Rebecca McGill | Co-Executive Producer |
Dick Wolf | Executive Producer |
Nicole Rubio | Director |
Andrew Wilder | Writer |