Ator | Papel | |
---|---|---|
Sarah Paulson | Linda Tripp | |
Beanie Feldstein | Monica Lewinsky | |
Annaleigh Ashford | Paula Jones | |
Margo Martindale | Lucianne Goldberg | |
Edie Falco | Hillary Clinton | |
Clive Owen | Bill Clinton | |
Rachel Andersen | Woman at Law Office | |
Paolo Andino | Lawyer | |
Ken Lerner | Howard Weitzman | |
Thomas Owen | Restaurant Manager | |
Corey Mendell Parker | DJ Todd | |
Angie Patterson | Paula Barbieri | |
Daniel Weiss | KCOP Cameraman | |
Beau Wirick | Allan Park | |
Ben Zelevansky | Dog Walker | |
Paul Hansen Kim | Henry Lee | |
Brad Light | D.A. | |
Andrew Patrick Ralston | Dr. Saul Faerstein | |
Billy Magnussen | Kato Kaelin | |
Romy Rosemont | Jill Shively | |
Connie Britton | Faye Resnick | |
Finn Sweeney | Trevor Clark | |
Chris Bauer | Det. Tom Lange | |
Michael McGrady | Det. Phillip Van Atter | |
Jake Koeppl | Ron Goldman | |
Asia Monet Ray | Sydney Simpson | |
Selma Blair | Kris Jenner | |
Isabella Balbi | Kourtney Kardashian | |
Morgan Bastin | Khloé Kardashian | |
Nicolas Bechtel | Rob Kardashian | |
Ehsan Shahidi | Justin Simpson | |
Brandon Morales | Arresting Officer | |
Veronica Galvez | Kim Kardashian | |
Jun Hee Lee | Dennis Fung | |
Cheryl Ladd | Linell Shapiro | |
Steven Pasquale | Det. Mark Fuhrman | |
Ariel D. King | Arnelle Simpson | |
Jordana Brewster | Denise Brown | |
Garrett M. Brown | Lou Brown | |
Leonard Roberts | Dennis Schatzman | |
Keesha Sharp | Dale Cochran | |
Malcolm-Jamal Warner | Al Cowlings | |
Kelsey Griswold | Dominique Brown | |
Mary Anne McGarry | Juditha Brown | |
China Shavers | Shirley Simpson | |
Valeri Ross | Eunice Simpson | |
Tye White | Jason Simpson | |
Jenna Willis | Tanya Brown |
Nome | Trabalho |
---|---|
Kelly Golden | Prosthetic Makeup Artist |
Natalie Driscoll | Hair Department Head |
Alexis Martin Woodall | Executive Producer |
Scott Alexander | Executive Producer |
Brad Falchuk | Executive Producer |
Robin Beauchesne | Makeup Department Head |
Jamie Walker McCall | Production Design |
Lou Eyrich | Producer |
Joe Moore | Transportation Captain |
Joey Soriano | Transportation Coordinator |
Gale Webster | Transportation Captain |
Marcus Canty | Production Accountant |
Mary Albee | Stunt Coordinator |
Dillon Rafdal | Post Production Assistant |
Harlan Doolittle | VFX Editor |
Ante Dugandzic | Other |
Paul Santagada | VFX Supervisor |
Julio Giron | Colorist |
Andrew Miller | Online Editor |
John Snider | Sound Effects Editor |
David Klotz | Music Editor |
Robin Warren | Sound Recordist |
Jason Krane | Dialogue Editor |
Gabriel J. Serrano | Sound Re-Recording Mixer |
Hayley Byrnes | Writers' Assistant |
Bayan Wolcott | Researcher |
Darek Cioch | Researcher |
Emma Sales | Assistant Production Coordinator |
Jennifer Dunne | Location Manager |
David W. Donoho | Key Grip |
Stephen Howard | Construction Coordinator |
Craig W. van Gundy | Location Manager |
Jeffrey Chin | Gaffer |
Kimberly Wannop | Set Decoration |
Suzy Mazzarese-Allison | Hairstylist |
Dwayne Grady | Property Master |
Michelle Ceglia | Hairstylist |
Katie Gursel | Costume Coordinator |
Thomas Floutz | Prosthetic Makeup Artist |
Betsy Glick | Costume Supervisor |
Chris Hampton | Prosthetic Makeup Artist |
Justin Raleigh | Prosthetic Designer |
Spencer Shwetz | Digital Imaging Technician |
Jennifer Brooks | Casting Associate |
Daniel Pearle | Story Editor |
Sara Stelwagen | Supervising Producer |
Tanase Popa | Supervising Producer |
Amanda Krieg Thomas | Music Supervisor |
Nicole Daniels | Casting |
Courtney Bright | Casting |
Meredith Markworth-Pollack | Costume Design |
Randol Perelman-Taylor | Unit Production Manager |
Melissa Jones | Co-Producer |
Jemima Khan | Producer |
Henrietta Conrad | Producer |
Todd Nenninger | Producer |
Flora Birnbaum | Producer |
Beanie Feldstein | Producer |
Monica Lewinsky | Producer |
Halley Feiffer | Supervising Producer |
Scott Robertson | Co-Executive Producer |
Louise Shore | Producer |
Eric Kovtun | Executive Producer |
Michael Uppendahl | Executive Producer |
Sarah Paulson | Executive Producer |
Sarah Burgess | Executive Producer |
Nina Jacobson | Executive Producer |
Larry Karaszewski | Executive Producer |
Ryan Murphy | Executive Producer |
Brad Simpson | Executive Producer |
Mac Quayle | Original Music Composer |
John Bauman | Production Sound Mixer |
Joe Earle | Sound Re-Recording Mixer |
Gary Megregian | Supervising Sound Editor |
Jeffrey Toobin | Book |
Rand Geiger | Associate Producer |
Robert Gould | Set Decoration |
Eryn Krueger Mekash | Makeup Department Head |
Richard Sherman | Production Design |
Jeff Mossa | Art Direction |
Zoe Hay | Key Makeup Artist |
Scott Alexander | Writer |
Ryan Murphy | Director |
D.V. DeVincentis | Co-Executive Producer |
Larry Karaszewski | Writer |